Blog Post

Epic Games Ücretsiz Çapraz Oyun Araçları Artık Konsolları da Destekliyor

Epic Games Çapraz Oyun Araçları

Epic Online Services platformunda yapılan güncelleme ile geliştiriciler için çapraz oyun sürecini kolaylaştırmak üzere bir adım daha atıldı. Şirketin 2022’de PC platformları ve başlatıcılar için piyasaya sürdüğü ücretsiz araçlar şimdide konsollara genişletilmiş durumda. Böylece Epic Games Online ücretsiz çapraz oyun araçları Xbox, Switch ve PlayStation oyunlarını da destekler hale geldi.

Orijinal PC sürümü, geliştiricilerin Steam ve Epic Games Store‘daki oyuncuları, eşleştirme, doğrudan davet etme veya sunucuya manuel olarak katılma yoluyla çok oyunculu için tek bir aday havuzunda bir araya getirmelerini sağlıyor. Sistemin öne çıkan özelliği, geliştiricilerin “oyuncuların kimliğini doğrulamasını, arkadaş yönetimini kolaylaştırmasını ve yerel platform gereksinimleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlanmış oyun daveti ve katılım işlevselliği sağlamasını” sağlayan özel yer paylaşımı.

Epic Online Services’ın çapraz oyunla ilgili özelliklerinin özeti ise şu şekilde:

  • Tutarlı bindirme kullanıcı deneyimi tasarımı: PC ve konsol platformlarında tanıdık bir oyuncu deneyimi sağlayan, kullanıma hazır bir arayüz.
  • Birleşik bir arkadaş listesi: Platformlardaki arkadaş listeleri tek bir katmanda birleşerek oyuncuların arkadaşlarını tek bir yerde görmesini ve davet etmesini sağlar.
  • Sorunsuz platformlar arası hesap oluşturma: Oyuncular, mevcut Epic Games hesaplarını veya kendileri için oluşturulmuş, etkin yerel platform hesaplarına bağlı yeni bir hesabı kullanarak hızlı bir şekilde oynamaya başlayabilirler.
  • Entegre oyun davetleri: Oyun içinde oyuncular, platformlardaki arkadaşlarına oyun davetleri arayabilir ve gönderebilir, bu da bağlantı kurmayı ve birlikte oynamayı kolaylaştırır.
  • Herhangi bir platformda güvenli sosyal deneyim: Epic’in kendi güven ve güvenlik kontrollerine ek olarak yerel platformların güven, güvenlik ve gizlilik yönergelerini uygular.
  • Tak ve çalıştır SDK: Her Epic Online Services araç seti bağımsızdır, böylece geliştiriciler uygulamak istedikleri hizmetleri karıştırıp eşleştirebilir, istediklerini dahil edebilir ve gerisini bırakabilir. Çapraz oynatma araçları da farklı değil.
  • Epic Online Services SDK 1.16 artık indirilebilir

Epic’in yeni araçları, küçük geliştiricilerin sorunsuz bir oyuncu tabanına sahip olmak için popüler özelliği daha kolay bir şekilde uygulamasına yardımcı olacak.

Paylaş

Bülten İçin Abone Ol